Asortyment krzeseł produkcyjnych

Krzesła do zadań specjalnych

W laboratoriach, halach produkcyjnych czy nawet przy kasach w supermarketach nie spotkamy zwykłych krzeseł, na jakich mamy okazje siedzieć, wykonując prace biurowe. W takich specyficznych warunkach sprawdzą się jedynie krzesła specjalistyczne.

Czym są krzesła specjalistyczne?

Jakie produkty można zakwalifikować do kategorii specjalistycznych? Na pewno możemy do niej zaliczyć wszelkiego rodzaju stołki, krzesła laboratoryjne, przemysłowe, czy produkcyjne. Przymiotnik “specjalistyczne” używany przy opisie takich krzeseł od razu uzmysławia ich przeznaczenie. Ten rodzaj wyposażenia musi sprawdzić się w każdych warunkach i okolicznościach, tam gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Krzesła specjalistyczne są zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie i wyprodukowane przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Szczególnie, jeśli chodzi o tzw. „gorące krzesła” przy stanowiskach pracy, z których korzysta kilka osób (kasy w supermarketach czy stanowiska produkcyjne). Oprócz możliwości szybkiej regulacji wszelkich parametrów ważna jest także wytrzymałość, odporność tapicerki i łatwość w utrzymaniu czystości.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Wybór odpowiedniego krzesła specjalistycznego może nie być taki łatwy. Producenci oferują szeroką gamę produktów, ale to klient musi wykazać się odpowiednią orientacją w parametrach oraz  zwrócić uwagę na specyfikę danego stanowiska pracy, pod jakie będzie zakupiony dany produkt. Krzesła specjalistyczne muszą spełniać odpowiednie normy, a zastosowanych w nich rozwiązań ciężko szukać w tradycyjnych krzesłach pracowniczych, dzięki temu produkty specjalistyczne sprawdzą się w każdych warunkach oraz zapewnią odpowiedni poziom ergonomii oraz bezpieczeństwa pracownika przy stanowisku pracy.

Warto przyjrzeć się ofercie dwóch producentów – niemieckiego Bimosu oraz polskiego Nowego Stylu. Bimos to firma z ugruntowaną pozycją na rynku oraz wieloletnim doświadczeniem w Krzesło specjalistyczne Nargodostarczaniu krzeseł specjalistycznych najwyższej jakości. Cieszącym się sporą popularnością produktem Nowego Stylu jest krzesło produkcyjne Nargo RTS 26, które ze względu na brak podłokietników znajdzie zastosowanie na halach produkcyjnych. Dodatkowym atutem krzesła Nargo jest uchwyt umiejscowiony w oparciu, co pozwala na łatwe przenoszenie krzesła.

Jeżeli szukacie nowoczesnych i ergonomicznych rozwiązań dla pomieszczeń takich jak laboratoria, sklepy wielkopowierzchniowe czy hale produkcyjne, to krzesła specjalistyczne idealnie spełniają te wymagania. Pamiętajmy jednak, że przy wyborze takiego produkty musimy się kierować miejscem jego przeznaczenia, bo każde stanowiska pracy wymaga odpowiedniego podejścia.

 

Dodaj komentarz