Krzesła szkolne – jakie wybrać?

Dzieci i młodzież większość czasu spędzają w szkolnych ławkach. Siedzenie przez 45 minut na lekcji ma duży wpływ na ich rozwój i zdrowie. Warto zastanowić się jak wyposażenie klasy może wspierać uczniów podczas procesu edukacji.

Przez cały okres dojrzewania dziecko rozwija się zarówno fizycznie, jak i behawioralne. Kształtuje się kręgosłup oraz nawyki prawidłowego siedzenia. Kluczowym czynnikiem jest tu środowisko, w jakim przebywają uczniowie. Przez większość czasu uczniowie są w szkole, dlatego, aby zadbać o prawidłowy rozwój, należy stworzyć im odpowiednie warunki już od najmłodszych lat.

Dlatego ławki oraz krzesła powinny odpowiadać proporcjom i masie ciała uczniów. Pamiętajmy, że każdy człowiek rośnie w różnym tempie, dlatego wprowadzenie krzeseł o takich samych rozmiarach dla wszystkich jest nieadekwatne do potrzeb. Jeśli już od 1 klasy uczniowie będą mieli możliwość regulowania mebli szkolnych do swoich potrzeb, tym samym zmniejszają ryzyko nabycia w przyszłości wad postawy takich, jak np. skoliozy, kifozy czy lordozy. Aby chronić dzieci oraz młodzież przed chorobami kręgosłupa najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie im odpowiedniego wyposażenia, które umożliwi komfortową naukę.

Prestiżowy komfort

Przykładem wyposażenia, które świetnie sprawdzi się w szkolnej przestrzeni jest krzesło szkolne Prestige produkowane przez firmę Nowy Styl. Ten obrotowy fotel posiada wiele ergonomicznych funkcji. Jedną z nich jest regulacja wysokości, dzięki której uczniowie będą mogli dostosować swoje krzesło do wysokości ławki i swoich indywidualnych potrzeb. Istnieje też opcja ustawienia głębokości siedziska w celu uzyskania większego komfortu. Fotel posiada wyprofilowane oparcie z możliwością jego odchylenia, dzięki temu kręgosłup uczniów jest mniej obciążony podczas nauki. Model ten posiada obrotowe kółka, które pozwalają na większą mobilność oraz elastyczność podczas lekcji. Prestige świetnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnej klasie, jak i sali komputerowej.

Sprytny sposób na wygodę

Innym polecanym modelem jest krzesło obrotowe Smart. W swoich funkcjach ma możliwość ustawienia najbardziej odpowiadającej uczniowi wysokości, a dzięki specjalnej śrubie można regulować głębokość siedziska. Dodatkowo, aby ułatwić najmłodszym pisanie i czytanie w prawidłowej pozycji, zamontowane zostały na stałe podłokietniki wykonane z miękkiego materiału. Dużym atutem jest duże siedzisko, w którym zmieści się każdy uczeń niezależnie od masy i wysokości. Krzesło Smart sprawdzi się zarówno w zwykłej klasie, jak i czytelni.

Decydując się na fotel obrotowy zyskujemy pewność, że długie siedzenie w szkole nie zaszkodzi zdrowiu dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz