Zakup fotela biurowego

Fotele biurowe – na co zwrócić uwagę.

Jeśli Twoja praca wymusza spędzanie większość czasu w pozycji siedzącej, w trosce o zdrowie warto rozpatrzeć kupno ergonomicznego fotela biurowego.

Dlaczego powinniśmy wybrać fotel, a nie krzesło biurowe? Te pierwsze są większe, wygodniejsze  i posiadają więcej funkcji, które zwykłe siedzisko obrotowe nie posiada. Dodatkowo fotel nada wnętrzu bardziej nowoczesnego i prestiżowego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że nie sprawdzą się one w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni.

Jeśli  jednak możesz pozwolić sobie na fotel biurowy i jesteś zdecydowany na zakup, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przed zakupem.

  1. Funkcje techniczne oparcia takie jak: możliwość regulacji wysokości oraz kąta nachylenia. Pozwalają one na odpowiednie wspieranie pleców podczas pracy w pozycji siedzącej. Dobrze by było, gdyby fotel posiadał dodatkowo opcje ustawienia pozycji części lędźwiowej oparcia oraz regulowaną podpórkę.
  2. Siedzisko powinno być obszerne, posiadać regulację wysokości oraz mieć zaokrąglone brzegi, które lekko opadają w dół. Dzięki temu unikniemy efektu uciskania na nasze uda. Bardziej rozbudowane fotele biurowe posiadają możliwość ustawienia kąta pochylenia siedziska oraz regulacje głębokości. Dzięki temu krzesło można przystosować do sylwetki każdego użytkownika.
  3. Regulowane podłokietniki pozwalają na odpowiednie ułożenie łokci podczas pisania na klawiaturze.
  4. Regulowany zagłówek, który będzie przede wszystkim odciążał nasze barki oraz szyje podczas pracy.
  5. Materiał, z jakiego jest wykonane oparcie oraz siedzisko powinien być miły w dotyku i łatwy do utrzymania w czystości.

Jeśli fotel biurowy spełnia wszystkie z powyższych cech, uzyskamy produkt, który będzie nie tylko wygodny ale przede wszystkim wspierał nasze ciało podczas ośmiu godzin pracy biurowej. Zapraszamy na naszą stronę z fotelami biurowymi.

Dodaj komentarz